Üyelik Sözleşmesi

Tarih: 04.04.2013

Versiyon: 1.0

 1. TARAFLAR
  1. Sözleşmede; Ergenekon mahallesi Dolapdere caddesi No:124/4-B Şişli/İstanbul adresinde yerleşik Çekirdek Eğitim Danışmanlığı Gıda Turizm Ve Pazarlama Hizmetleri Limited Şirketi “Davet Postası” olarak, www.davetpostasi.com alan adından yayın yapan ve Davet Postası’na ait olan e-ticaret sitesi, “SİTE” olarak, Siteye üye olan kişiler ise “ÜYE” olarak anılacaklardır.
  2. Ziyaretçi terimi ise hem Üye olmadan siteyi kullanan kişileri hem de Üyeleri karşılayacaktır.
 2. ÜYELİK
  1. Üye, Siteye üye olarak, işbu Üyelik Sözleşmesini (Bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır) ve Sözleşme’nin ayrılmaz ekleri durumundaki “Kullanım Koşulları”, “Gizlilik Politikası”, “Yasal Uyarılar ve Çekinceler”, “Alışveriş Güvenliği” metinlerini ve de “Bireysel Üyelik” ile “Kurumsal Üyelik” paketlerine yönelik açıklama kısımlarında bulunanlar da dahil Sitenin tamamında bulunan her tür bilgi ve yardım kapsamlı içeriklerin bütününü okuyup anladığını ve tamamını kabul ettiğini ve onayladığını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2. Davet Postası, Site üzerinden üyelere hem ürün (basılı davetiye vb.) hem de hizmet (çevrimiçi davetiye gönderme vb.) sunmaktadır. Bu ürün ve hizmetlerin bir kısmı ya da tamamı ücretli olabilir.
  3. Site üyeliği kişiseldir; başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu yönde girişimler sebebi ile oluşabilecek sorunlardan Site sorumlu değildir.
  4. Üyelerin Siteye vermiş olduğu bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Siteye üye olurken verilen e-posta adresinin Üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olması zorunludur.
  5. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.
  6. Site verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hata ve sorunlardan Site sorumlu tutulamaz.
  7. Site üzerinde veya Site vasıtasıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açılmasını (e-posta vermeyi ve şifre oluşturmayı) gerektirmektedir. Sitede her Üyeye ait bir e-posta adresi, yalnızca bir defa kullanılmaktadır. Üye olan herkes, Üye adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Aksi durumda oluşabilecek kusurlu davranışlardan Site sorumlu değildir. Siteye üye olurken seçilen şifre yalnızca Üye tarafından bilinir. Şifre seçiminin ve korunmasının sorumluluğu Üyeye aittir. Site şifrenin kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
  8. Şifre de dâhil olmak üzere, hesapta bulunan bilgilerin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanamaması halinde hesapta gerçekleşen hür türlü faaliyete ilişkin sorumluluk tamamen Üyeye aittir. Üyeler hesabın veya şifrenin her türlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal Davet Postası’na bildirmeyi peşinen kabul eder. Bir Üyenin, hesap bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamaması sonucunda üçüncü bir kişinin Üyenin Site kimliğinin, e-postasının, şifre veya hesabının kullanılması söz konusu olur ise, Üye Davet Postası’nın veya Sitenin başka bir Üyesinin uğrayacağı zararlardan sorumlu olacaktır.
  9. Üyeler başka birinin e-postasını, şifresini veya hesabını, söz konusu e-posta, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onayı olmadan kullanamaz. Davet Postası, bu yükümlülüklere uyulmaması sonucunda ortaya çıkacak hiçbir zarar ve/veya kayıptan sorumlu değildir ve bir zarar ve/veya kaybın ortaya çıkması durumunda işbu zarar ve/veya kayıptan yalnızca zarara ve/veya kayba sebep olan Üye sorumlu olacaktır.
  10. Site, herhangi bir öncül uyarı yapmaksızın ve dilediği zaman üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
 3. ALIŞVERİŞ
  1. 18 yaşından küçük kişilerin Siteden alışveriş yapması mümkün değildir. Sitede çocuklara yönelik ürünler satışa sunulabilirse de bu ürünler yalnızca yetişkinlerin satın alması için Sitede yer almaktadır. Siteden kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde banka havalesi yoluyla ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilmiş kabul edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin Davet Postası’nın hesabına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri ise kesinlikle kabul edilmemektedir.
  2. Yarışmalar, promosyonlar ve diğer benzer özellikler dahil olmak üzere mal veya hizmet alımına ve Sitenin belli kısımlarının veya özelliklerine ilişkin ek kurallar uygulanabilir ve söz konusu kuralların tamamı işbu Üyelik Sözleşmesinin bir parçasıdır. Üyeler, Siteyi kullanmakla belirtilen ek kurallara da uymayı peşinen kabul ederler.
  3. Siparişin banka havalesi seçilerek verilmesi durumunda, teknik ve benzeri bir sorun yaşanması söz konusu olur ise, yalnızca sipariş edilen ürünlerin bedelleri iade edilecektir. Davet Postası’nın bankalar tarafından alınan havale ve benzeri bankacılık masrafları ile ilgili hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  4. Davet Postası, Üyelerin kredi kartı bilgilerini Sitenin sisteminde kayıtlı olarak tutmamaktadır.
  5. Davet Postası satın alma miktarlarını sınırlama hakkını saklı tutar. Davet Postası Site üzerinde sunulan ürün veya hizmetlerde veya söz konusu ürün ya da hizmetlerin geçerli fiyatlarında dilediği zaman Üyelerine haber verme zorunluluğu olmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Herhangi bir zamanda Davet Postası tarafından sunulan ya da sunulabilecek olan ürün ve hizmetlere ilişkin Site üzerindeki bilgiler güncelliğini yitirebilir ve bununla birlikte Davet Postası, Site üzerinde sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin hiç bir bilgi ve içeriği sürekli olarak güncel tutma taahhüdünü de hiç bir koşul altında vermemektedir.
  6. Davet postası, Sitenin kendisinin veya Site'nin herhangi bir içeriği, servisi veya özelliğinin hatasız, kesintisiz olacağını ya da herhangi bir kusurun düzeltileceğini, sitenin tarafınızca kullanımının belirli sonuçlar sağlayacağını vaat etmez. Site ve içeriği olduğu gibi verilmektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler haber vermeden değiştirilebilir. Davet postası, siteden indirilen herhangi bir dosyanın veya diğer verinin virüsler, bulaşıcı veya yok edici özellikler taşımayacağını garanti etmez. Davet postası, doğruluk ve belli bir amaca uygunluk dâhil olmak üzere açık veya gizli her türlü garantiyi reddeder. Davet postası, sitenin ve/veya herhangi bir davet postası hizmetinin ziyaretçiler ve/veya üyeler tarafından kullanımı ile ilgili olarak üçüncü kişilerin hal, ihmal ve davranışına ilişkin her türlü sorumluluğu reddeder. Sitenin ve bağlantılı sitelerin ziyaretçiler ve/veya üyeler tarafından kullanımına ilişkin tüm sorumluluk ziyaretçilere ve/veya üyelere aittir. Site veya içeriğiyle ilgili her türlü memnuniyetsizliğe ilişkin olarak yapılması gereken sitenin veya söz konusu içeriğin kullanımına son vermektir; ki bu da ziyaretçiler ve/veya üyeler ile davet postası’nın arasındaki anlaşmanın bir parçasıdır.
 4. İÇERİK SORUMLULUĞU
  1. Görüş, yorum ve diğer ileti, fotoğraf veya videolar (hepsi birlikte "Üye İçerikleri" olarak anılacaktır.) işbu Üyelik Sözleşmesi başta olmak üzere Sitede yayınlanan diğer yasal belgelere uygun olarak sunulduğu takdirde kabul edilmektedir. Üye İçerikleri zararlı, hatalı, aldatıcı ve benzeri nitelikleri haiz olabilir. Üye İçerikleri sebebi ile oluşabilecek rahatsızlık, zarar ve kayıplardan dolayı gerek Davet Postası’nın gerekse Sitenin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  2. Üye İçeriklerinin sağlanabildiği yorum ve benzeri bilgi girilebilen alanlarda özel bilgi vermemek Üyelerin şahsi sorumluluğundadır. Bu sebeple oluşabilecek rahatsızlık, zarar ve kayıplardan dolayı Davet Postası’nın gerekse Sitenin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  3. Site link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı diğer sitelerin içeriklerinden hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir.
  4. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarar ve/veya kayıptan Site sorumlu değildir.
  5. Site, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek Üyeler arasında etkileşimi mümkün kılan her türlü (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj, profil ve benzeri) içerik unsurunu Üyelik Sözleşmesini ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, diğer Üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir, kaldırabilir ve hatta bu sebeplerle de ilgili üyeliği iptal dahi edebilir.
  6. Üyeler Siteyi kullanılırken; suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit ve/veya küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da bu tarz içeriği herhangi bir şekilde Site içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. Üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden münhasıran sorumludurlar ve bu hareketlerden dolayı Site hiçbir şekil ve surette sorumlu tutulamaz.
  7. Site, doğrudan sistemde bulunan Üyelere ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir internet sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Üye İçeriklerinden yalnızca ve sadece içeriği gönderen Üye sorumludur ve gerek Davet Postası’nın gerekse Sitenin gönderilen Üye İçeriklerine ilişkin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üye İçeriklerinden kaynaklanan tüm talep ve sorumluluklara karşı tazmin sorumluluğu içeriği gönderen Üyenin üzerindedir. Üyeler, Sitenin Üye İçeriklerini izlemediğini, ancak kuralları ihlal ettiğine veya başka bir nedenle Site için, diğer Üyeler veya üçüncü kişiler için zararlı olduğuna inanılan Üye İçerikleri de dahil olmak üzere, Sitenin herhangi bir sebeple her türlü Üye İçeriklerini inceleme ve kaldırma hakkını saklı tuttuğunu ve gerek Davet Postası’nın gerekse Sitenin, Üye İçeriklerine yanıt verme yükümlülüğü bulunmadığını peşinen kabul eder.
  8. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez; diğer Üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz; bu amaçla Üyelere yönelik e-posta zincirleri kurulamaz.
  9. Sitede bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflardan Sitenin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  10. Üyeler, gönderdikleri her türlü Üye İçerikleri için, söz konusu içeriği kullanma, kopyalama, değiştirme, silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserler oluşturma, satma ve dağıtma hakkını ve hangi nam altında olursa olsun bir ücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak ve lisans olarak Davet Postası’na verdiklerini peşinen kabul, beyan ve taaahhüt ederler. Bu sebeple, Üyeler Davet Postası’na lisansını vermek istemedikleri yukarıda sayılan ancak bunlarla sınırlı olmayan her türlü içeriği, örnekse herhangi bir yorumu, gizli bilgi veya öykülerini, ürün fikirlerini, bilgisayar kodunu veya orijinal artwork ve benzeri ürünleri Siteye koymamayı peşinen kabul ederler.
 5. KİŞİSEL VERİLER
  1. Site, Üyelerinin üye olurken ve diğer Site içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, Üyelerin genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda Üyelerine daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilme hakkına her zaman sahiptir.
  2. Site, üyelerinden gelen ürünleriyle ilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir.
 6. TEKNİK AKSAKLIKLAR
  1. Teknik aksaklıklardan dolayı zaman zaman Siteye ulaşımda hata ya da kesintiler söz konusu olabilir. Site, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.
  2. Site, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, internet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da Üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.
 7. GÜVENLİK
  1. Üye verilerinin Davet Postası’nın ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (Üyelerin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması ve benzeri durumlardan) dolayı oluşabilecek zarar ve kayıplardan Site hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  2. Site, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir Üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Site, hiçbir koşulda Sitenin kullanımı, içeriği, ister çevrimiçi ister çevrimdışı konumda olsunlar Üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan; kayıp, hasar, zarar, ölüm ve benzeri sonuçlar dahi söz konusu olsa da sorumlu değildir.
 8. MÜCBİR SEBEPLER

  İşbu Üyelik Sözleşmesinin Üyelerce okunduğu ve kabul edildiği tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, Üyelerin veya Davet Postası’nın kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla Üyelerden veya Davet Postası’ndan birinin ya da her ikisinin birden aralarındaki ilişki gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyan haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza ve benzeri) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep halinde Davet Postası’nın hizmet verememesi halinde hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bununla beraber, mücbir sebebin gerçekleşmesi halinde Davet Postası Üyelerini mümkün olan en kısa sürede bilgilendirecektir. Mücbir sebebin 20 (yirmi) günden uzun sürmesi halinde siparişi vermiş olan Üye Davet Postası ile arasındaki ilişkiyi son verme hakkını haizdir.

 9. YETKİLİ MAHKEME

  İşbu Üyelik Sözleşmesinden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri olacaktır.

 10. DİĞER ŞARTLAR
  1. Siteye yapılacak bildirimlerde [email protected] e-posta adresi veya 0216 449 3377 olan telefon numarası ya da 0216 587 3020 şeklindeki faks numarası kullanılmalıdır.
  2. Üyeler, Üyelik Sözleşmesinin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zarar ve/veya kayıpların karşılığında Sitenin, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını peşinen kabul ve beyan eder.
  3. İşbu Üyelik Sözleşmesi, değişiklikler bu sayfadan belirtilerek Site tarafından her zaman değiştirilebilir.
  4. İşbu Üyelik Sözleşmesi ve Sitenin belli bir kısmında ya da Site üzerinden veyahut da Site vasıtasıyla sunulan herhangi bir hizmet veya ürün için yayınlanmış veya geçerli kurallar arasında bir farklılık olması durumunda, Sitenin ilgili kısmının veya belirli hizmetin kullanımında söz konusu diğer kurallar geçerli olacaktır.